Recenzie na Kostol sv. Mikuláša. (Kostol) v Trnava (Trnavský).
Kostol sv. Mikuláša
Unnamed Road, 925 62 Váhovce, Slovensko
Popis
Informácie o Kostol sv. Mikuláša, Kostol v Trnava (Trnavský)
Tu môžete vidieť polohu, otváracie hodiny, obľúbené časy, kontakt, fotografie a reálne recenzie vykonané používateľmi.
Toto miesto má dobré recenzie, to znamená, že so svojimi zákazníkmi zaobchádzajú dobre a vy sa budete s ich službami cítiť skvele, odporúčame na 100%!
Mapa
Recenzie Kostol sv. Mikuláša
E.
Každý na to musí prísť sám...
Z.
(Preložené) Dorazili sme do Alexandrovho krstiteľa v Karve. Farský farár v ten deň povedal zaujímavú omšu (hovoril o sv. Martine) a viedol krstiteľa emóciami.
O samotnom kostole:
Kostol postavil v roku 1778 barokový arcibiskup József Battyány. Veža kostola stúpa z fasády asi 30 metrov. Základňa chrámu bola postavená z tehál starého plotu. Keď bol kostol postavený, v chráme bol oltár, pravdepodobne zo starého chrámu.
Hlavným oltárom kostola je obraz sv. Mikuláša biskupa Myrie, patróna kostola, teda sviatok kostola 6. decembra.
Na freske na strope kostola sú medzi svätými anjelmi náš kráľ sv. Štefana, princ sv. Imre, kráľ sv. Ladislava, sv. Alžbeta z Arpádovho domu a svätá Margaréta.
Stropná freska ukazuje maďarský parlament. (zdroj: csemadok)
(Pôvodné)
Karvai Alexander keresztelőjére érkeztünk. A templom plébánosa Lengyel Sándor érdekes misét mondott aznap (Szent Mártonról beszélt), és a keresztelőt is érzéssel vezette.
Magáról a templomról:
A templomot 1778-ban Battyány József esztergomi érsek építtette barokk stílusban. A templom tornya a homlokzati részből emelkedik ki mintegy 30 m magasan. A templom alapjának építésénél felhasználták az ősrégi temető kerítésének tégláit. Megépültekor a templomban egy oltár volt, amely valószínűleg a régi templomból származott.
A templom főoltárán Szent Miklós myrai püspök képe van, ő a templom patrónusa, ezért december 6.a templom ünnepe.
A templom mennyezetén lévő freskón az Árpád-házi szentjeink: Szent István király, Szent Imre herceg, Szent László király, Árpád-házi Szent Erzsébet, és középen Szent Margit az angyalok között.
A mennyezeti freskón a magyar parlament látható. (forrás: csemadok)
K.
R.
L.
V.
Z.