Recenzie na Farský kostol sv. Michala Archanjela. (Kostol) v Bratislava (Bratislavský).
Farský kostol sv. Michala Archanjela
Turistická, 851 10 Čunovo, Slovensko
Popis
Informácie o Farský kostol sv. Michala Archanjela, Kostol v Bratislava (Bratislavský)
Tu môžete vidieť polohu, otváracie hodiny, obľúbené časy, kontakt, fotografie a reálne recenzie vykonané používateľmi.
Toto miesto má dobré recenzie, to znamená, že so svojimi zákazníkmi zaobchádzajú dobre a vy sa budete s ich službami cítiť skvele, odporúčame na 100%!
Mapa
Recenzie Farský kostol sv. Michala Archanjela
F.
Čunovský farský kostol sv. Michala z r. 1783 je neskorobarokovým jednoloďovým kostolom, ktorý stojí na základoch predchádzajúceho kostola. Kostol je zasvätený sv. Michalovi archanjelovi.
Kostol je situovaný na okraji dediny, pri lese v peknom prostredí. Okolie je upravené a čisté. Je tu pekne.
M.
Asi posledná pekná pôvodná udržiavaná architektúra v tejto, dnes, ohavnej obci plnej bratislavských zbohatlíkov. Bol som v šoku ako sa obec od čias, kedy ju mali Maďari, zmenila na to čím je teraz. Zdevastovaná prezentácia nevkusných preudo rekonštrukcií, dostavieb, zateplení a zburanej pôvodnej zástavby. Kaštieľ a sýpka v ruinalnom stave je asi najväčšia hanba
M.
Pekny udržiavaný kostol aj jeho okolie, vynovený asfalt pred vstupom.
M.
Kostol stredne velky v dobrom stave. Okolie kostola je prístupné cez branku. V parku okolo kostola je par monumentov. Pred kostolom maly parcik s lavickami a stromami. Parkovanie po lavej strane je zdarma.
P.
Pekny kostol,vzdy upraveny a cisty, nie len v vnutri ale aj o jeho okolie - parcik je udrzovany
J.
Pekné udržiavaný kostolík v Čuňove.
M.
Veľmi pekný, útulný.
M.
Pekné miesto
V.
(Preložené) Farský kostol sv. Michala Archanjela
⠀
Pred týždňom som navštívil najjužnejšiu bratislavskú štvrť - Cunovo (nemecké a maďarské názvy - Sandorf a Dunacsún). Hraničí s Rakúskom a Maďarskom. Prvýkrát sa spomína v roku 1232, začiatkom 16. storočia sa sem začali sťahovať Chorváti utekajúci pred Turkami. Po 2. svetovej vojne sa stal spolu s Rusovcami a Yarovcami súčasťou Československa. Od roku 1972 mestská časť Bratislavy.
⠀
Išiel som tam služobne, takže z pamiatok som sa pozrel len na kostol sv. Archanjel Michael, dnes vám ukážem pár fotiek. Neexistujú presné údaje o stavbe alebo zasvätení prvého kostola na tomto mieste. Farská matrika zaznamenáva narodenia, sobáše a pohreby od roku 1700 a je tu aj záznam o prvom kňazovi Pavlovi Krajačičovi (1704–1744).
⠀
Štúdie počas reštaurátorských prác v roku 2006 naznačujú, že prvú etapu výstavby možno pripísať renesancii na prelome 16.-17. storočia, druhú - barokovú prestavbu z druhej polovice 18. storočia.
⠀
Keď som išiel okolo a hľadal uhol, pristúpila ku mne staršia pani a povedala, že na území je jaskyňa Panny Márie (podobnú som už ukazoval v Dúbravke a neďaleko Gorského parku). Spoločne sme vošli na nádvorie, potom pani povedala, že sa môžem dostať do kostola. Nevzdal sa 😊
⠀
Preto mám možnosť podeliť sa o obrázky interiéru, organ, reliéfy s výjavmi Krížovej cesty a jednu z vitráží. A posledný rám - vľavo od vchodu na fasáde je pamätná tabuľa obyvateľom padlým v prvej svetovej vojne. Do Chunova bude treba ísť s foťákom, zároveň hľadať ďalšie pamiatky 😉
(Pôvodné)
Farský kostol sv. Michala Archanjela (Čunovo)
⠀
Неделю назад побывал в самом южном районе Братиславы – Чуново (немецкое и венгерское названия – Sandorf и Dunacsún). Он граничит с Австрией и Венгрией. Впервые упоминается в 1232 году, в начале 16 века сюда стали переселяться хорваты, спасающиеся от турок. После Второй мировой вошёл в состав Чехословакии, вместе с Русовце и Яровце. С 1972 года – городской район Братиславы.
⠀
Я ездил туда по делам, поэтому из достопримечательностей посмотрел только костёл св. Архангела Михаила, сегодня покажу несколько фото. Точных данных о строительстве или освящении первого костёла на этом месте нет. В приходской книге записи рождений, браков и похорон ведутся с 1700 года, также существует запись о первом священнике по имени Павол Краячич (1704–1744).
⠀
Исследования во время восстановительных работ в 2006 году позволяют предположить, что первый этап строительства можно отнести к эпохе Возрождения на рубеже 16-17 веков, второй – барочная реконструкция второй половины 18 века.
⠀
Когда ходил вокруг в поисках ракурса, ко мне подошла пожилая пани, и сказала, что на территории есть грот Девы Марии (уже показывал подобные у нас в Дубравке и недалеко от Горского парка). Мы вместе зашли во двор, после чего пани сказала, что могу попасть внутрь костёла. Отказываться не стал 😊
⠀
Поэтому у меня есть возможность поделиться снимками интерьера, органа, рельефов со сценами крестного пути и одного из витражей. И последний кадр – слева от входа на фасаде установлена памятная доска жителям, павшим в первой мировой войне. Надо будет съездить в Чуново с фотоаппаратом, заодно и другие достопримечательности поискать 😉
D.
Ok
(Preložené)
Dobre
Z.
A.
J.
J.
M.
K.
R.
J.
a.